70-481 Szczecin, Wojska Polskiego 76,
tel. (091) 423 38 57, fax: (091) 421 15 00, e-mail: sekretariat
NIP: 852-23-65-408, konto: 33 1500 1113 1211 1001 5510 0000


Szkoła Ucząca S
szkoła ucząca się
Raport
e-mail samorządu uczniowskiego -> poczta.su@gmail.com  |  dłużej o Szkole

Krótko o naszej szkole
Szanowni Państwo,
Najserdeczniej witamy na stronie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie. Szkoła nasza istnieje od 1992 roku, jest placówką publiczną prowadzoną przez Centrum Edukacyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.
Szkoła mieści się w pięknej willi pochodzącej z przełomów XIX i XX wieku.
Nasze liceum jest niewielkie, w związku z tym panuje tu kameralna, sympatyczna atmosfera.
Szkoła ma charakter wyznaniowy - wydarzenia szkolne są uświetniane Mszą świętą, ponadto uczniowie i kadra mają mozliwośc uczestniczenia w cotygodniowej Mszy św. odprawianej z reguły w środy w kościele p.w. Świętej Rodziny. Uczniowie są zachęcani i mają możliwość wzięcia udziału w takich uroczystościach jak organizowane w Lednicy Zjazdy. Nie znaczy to, że czas w szkole upływa wyłącznie na modlitwach i pielgrzymowaniu - uczniowie nasi odnoszą liczne sukcesy w olimpiadach (biologicznej i historycznej, j. polskiego) i w innych konkursach, także sportowych. Wielu uczniów uczestniczy w kołach zainteresowań (biologiczne, informatyczne, matematyczne, dziennikarskie). W naszym liceum uczniowe noszą mundurki nawiązujące swym wyglądem do szkolnych mundurków przedwojennych. W galerii znajdziecie zdjęcia uczniów w mundurkach. ZAPRASZAMY

Nasz partner: angielskijest ważny

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szkołą.
Dużo informacji o naszej szkole można znaleźć w dziale "O szkole". Znajdują się tam informacje o patronie szkoły, można obejrzeć zdjęcia budynku szkolnego, dowiedzieć się jak przebiega rekrutacja do szkoły, kto uczy w szkole, jakie są proponowane zajęcia po lekcjach, jakie obowiązują regulaminy.
Miłego surfowania!!
Webmaster: Łukasz Piskorski